Zapewne każdy z was stanął kiedyś przed tym trudnym wyborem. Co wybrać? Dlaczego ten a nie tamten? Poświęcone godziny na szukanie recenzji, parametrów czy zdjęć wykonanych interesującym nas smartfonem. Ten problem zaczyna też dotyczyć i mnie. Powoli szukam następcy swojego Galaxy S5.  Szukając konkretnej informacji o LG G4, przez przypadek natknąłem się na pewną anglojęzyczną stronę, gdzie jeden z uzytkowników szukał porównania kilku smartfonów. W odpowiedzi na swoją prośbę otrzymał link do sklepu Google Play, a konkretniej do aplikacji Mr Phone.


Jest to bardzo prosta aplikacja, a język angielski raczej nie będzie sprawiał problemu nawet tym, którzy go nie znają. Sam desing aplikacji jest prosty i przejrzysty. Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazują się trzy pola wyszukiwania. Aby uzyskać porównanie, wystarczy w lewym jak i prawy polu wyszukiwania wspiać interesujące nas smartfony i to tyle. Aplikacja ukaże porównanie wybranych smartfonów, wraz ze zdjęciami wysokiej rozdzielczości. Porównać możemy dosłownie każdy parametr telefonu. W lewym górnym rogu znajduje się zakładka menu, w której mamy: pełną bazę smartfonów każdej firmy oraz zakładkę ulubione. Prawy górny róg, to zakładka pokazująca nowo dodane smartfony.

Oczywiście aplikacja jest w pełni darmowa, do działania potrzebuje jedynie połączenia WiFi. Miewa jednak problemy przy użyciu transferu danych.

źródło: własne, Google Play