LG poinformowało, że w trakcie targów MWC 2016 (22-25 luty), zaprezentuje nową serię X. W Barcelonie zostaną pokazane dwa smartfony LG X CAM oraz LG X SCREEN. Nowa linia koreańskiego producenta jest kierowana dla osób, które nie potrzebują telefonów z półki premium, ale nadal pragną mieć dobry aparat czy ekran.


Model X SCREEN posiada dwa ekrany (tak jak LG V10). Główny ekran ma wielkość 4,93 cala, drugi natomiast ma 1,76 cala. Dodatkowy ekran będzie pokazywał powiadomienia, informacje o pogodzie, skróty aplikacji czy poziom naładowania baterii. Ekran główny będzie miał rozdzielczość HD. Smartfon będzie posiadał 2 GB RAM, a jego sercem będzie 4 rdzeniowy procesor. Użytkownik na dane otrzyma 16 GB pamięci wewnętrznej, a za zdjęcia będzie odpowiadać 13 MP aparat z tyłu oraz 8 MP z przodu. Całość zasili bateria o pojemności 2300 mAh.

Z kolei X CAM będzie wyposażony w 5.2 calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Jego sercem będzie 8 rdzeniowy procesor, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Za zdjęcia będzie odpowiadał 13 MP aparat. Z przodu znajdzie się 5 MP kamerka do rozmów. W tym przypadku na dane również otrzymamy 16 GB pamięci wewnętrznej. X CAM zostanie wyposażony w baterię o wielkości 2520 mAh. Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida Marshmallow.

źródło: LG, internet