Jak dobrze wiecie smartfony w większym bądź mniejszym stopniu są częścią naszej codzienności. Problem pojawia się wtedy, gdy nie możemy się od niego oderwać. Facebook, instagram, śmieszne kotki i pół dnia z głowy. Wstyd się przyznać, ale ten problem dotyczył również mnie.
W końcu wpadłem na pomysł aby poszukać aplikacji, która w większym bądź mniejszym stopniu ograniczy funkcje telefonu do tych najpotrzebniejszych. Tym sposobem trafiłem na aplikację Forest. 


Jest to bardzo prosta aplikacja. Pod względem wizualnym prezentuje się bardzo dobrze i nie odstrasza użytkownika już na samym początku. Jej zadanie jest bardzo proste- ogranicza wybrane przez nas funkcje telefonu na określony czas (maksymalnie do 2 godzin).

Funkcje które mają być zablokowane zaznaczamy na tzw białej liście, która znajduje się w menu. Te, które nie zostaną przez nas zaznaczone będą dostępne. 
Po tąpnięciu na przycisk START naszym oczom ukarze się mała roślinka, która będzie rosła w wyznaczonym przez nas czasie.

Jeśli skorzystamy, z zablokowanej funkcji nasza roślinka umiera. Aktywność aplikacji, każdego dnia podsumowana jest w formie lasu. 

Jego stan możemy zobaczyć w statystykach. Aplikacja oczywiście jest darmowa. Prócz platform mobilnych dostępna jest również jako wtyczka dla przeglądarek Chrome oraz Firefox.

Nic tylko pozostaje życzyć wytrwałości!

źródło: własne, forestapp.cc